تلفن تماس: ۰۲۱۶۶٩٥٥٨٤٤    info@academic-publishing.net 

ترجمه مقاله

ترجمه مقاله ISI و همچنین چاپ مقاله یکی از تخصص های اصلی موسسه دلتا نوین می باشد که توسط افراد کارآزموده و تحصیل کرده انجام می شود. در این بخش به طور مفصل در مورد ترجمه مقاله به ویژه ترجمه مقاله ISI صحبت خواهیم کرد. در واقع ISI‌ نام یک موسسه و سازمانی است که مقالات علمی نوشته شده در سراسر دنیا را ارزیابی و میزان اعتبار آن را اندازه گیری میکند. همانطور که میدانید تمام اجسامی که در دنیا وجود دارند، هر کدام دارای اوزان متفاوتی هستند و وزن آنها باید از طریق وسیله ای که نام آن ترازو میباشد به دست آید. موسسه و یا سازمان ISI نیز بدین گونه عمل میکند و وظیفه اعتبارسنجی مقالات علمی نوشته شده در دنیا را بر عهده دارد.

موسسه ISI از یک بانک اطلاعاتی بسیار بزرگ برخوردار است که تمامی مقالات ترجمه و منتشر شده را به صورت بانک اطلاعاتی در اختیار پژوهشگران قرار میدهد. پژوهشگران با در اختیار گرفتن اطلاعات، به تبادل آن پرداخته و همین موضوع موجب پیشرفت بار علمی در سراسر دنیا میشود.

البته ناگفته نماند که موسسات دیگری به غیر از ISI وجود دارند که همانند آي اس آی عمل میکنند ولی این موسسه استانداردهای لازم را دریافت کرده و مورد تایید پژوهشگران سراسر دنیا برای چاپ مقاله میباشد.

اگر بخواهیم بحث چاپ مقاله از نوع ISI را باز کنیم باید بگوییم مقالاتی که در زمینه های علمی منتشر میشوند، اگر در نشریات معتبر و صاحب امتیاز دنیا به چاپ برسند دارای ارزش و اعتبار بیشتری هستند. چاپ مقاله از نوع ISI در نشریات معتبر دنیا نشان دهنده میزان پیشرفت علمی یک کشور میباشد. مراکز زیادی در کشور ایران وجود دارند که وظیفه چاپ و ترجمه مقاله ISI را برعهده دارند و همین موضوع سبب میشود تا در پیشرفت علمی کشور بسیار تاثیرگذار باشند. 

ترجمه مقاله ISI و چاپ مقاله در موسسه دلتا نوین به صورت بسیار حرفه ای و روان انجام میشود. ترجمه مقاله ISI یکی از راهکارهایی میباشد تا مقاله نوشته شده با بهترین کیفیت از زبان مبدا ترجمه شده و خروجی بسیار روان و خوانایی در زبان مقصد داشته باشد.

تا کنون هیچ نرم افزار و تکنولوژی در اختیار بشر قرار نگرفته تا بتواند بمنظور ترجمه مقاله به ویژه ترجمه مقاله ISI به کار گرفته شود و بتوان آن را جایگزین انسان نمود. ترجمه مقاله ISI در حال حاضر توسط افراد متخصص و با بار علمی بالا انجام میشود تا ترجمه مقاله انجام شده به نحوی باشد که مفهوم کامل از مقاله را به مخاطب انتقال دهد.

بعد از ترجمه مقاله ISI این مقالات در اختیار سازمان آی اس آی قرار گرفته و مورد بررسی قرار میگیرد. در برخی اوقات مشاهده شده که یک مقاله در لیست مقالات آی اس آی قرار گرفته شد ولی بعد از مدتی به دلیل کاهش بار علمی از لیست خارج شده باشد. طبق آماری که به تازگی از لیست مقالات ISI‌ گرفته شده حدود ۱۶۰۰۰ هزار مقاله در این لیست قرار دارند. جالب است بدانید هرساله ۲۰۰۰ ترجمه مقاله از نوع  ISI انجام میشود و سپس در اختیار این موسسه قرار میگیرند ولی تنها ۱۰ درصد از مقالات مجوز ورود به این لیست و چاپ مقاله را دریافت میکنند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :