تلفن تماس: ۰۲۱۶۶٩٥٥٨٤٤    info@academic-publishing.net 

شرکت در همایش و کنفرانس

10 / 10
از 1 کاربر

کنفرانس یک جلسه رسمی است که افراد گرد هم می آیند تا ایده های خود در یک حوزه علمی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و سیاستهایی را ایجاد کنند که برای حوزه مطالعاتی مد نظرشان مفید باشد. یک کنفرانس همچنین می تواند مجموعه ای باشد که گروهی از افراد مختلف با منافع مشترک برای به اشتراک گذاشتن ایده ها، مشکلات موجود در زمینه مورد نظر و ارائه راه حل های آن دور هم جمع می شوند. بنابراین می توان گفت کنفرانس به عنوان یک "جلسه مشارکتی" برای بحث، شناسایی، حل مسائل و مشورت هاست.
کنفرانس ها به شما کمک می کنند تا با جامعه دانشگاهی یکپارچه شوید. در کنفرانس ها، شما می توانید افرادی را که علاقه مند به «یک موضوع تحقیق» هستند و به ایده های نظری و روش شناختی علاقه مند هستند، ملاقات کنید. شرکت در  همایش و کنفرانس، برای شما این امکان را فراهم می آورد تا در سخنرانی های گوناگون نیز شرکت کنید و بیشتر در مورد زمینه های خط مشی خود مطالب جدیدی یاد بگیرید. بسیاری از سخنرانی ها؛ می توانند الهام بخش شما باشند و شما را به این نتیجه برسانند که:"من می توانم یک مقاله بهتر از این بنویسم!" . در مجموع تجارب کسب شده از طریق شرکت در یک کنفرانس، به شما کمک می کنند احساس کنید که شما یک عضو فعال، شناخته شده و ارزشمند در زمینه حرفه ای خود هستید.
از سوی دیگر، دانش به دست آمده در کنفرانس ها برای توسعه حرفه ای ضروری است. یک کنفرانس حرفه ای، ذهن ها را با هم به اشتراک می گذارد تا در مورد ایده ها بحث کنند. شرکت در همایش و کنفرانس به شما کمک می کند تا ایده های تحقیق را از طریق مقالات کنفرانس، سخنرانی ها، و جلسات پرسش و پاسخ، در ذهن خود پرورش دهید. حضور در کنفرانس بخشی از ظرفیت سازی حرفه ای است.
کنفرانس ها انواع مختلفی دارند. اکثر کنفرانس های علمی به صورت جغرافیایی و بر اساس مرزهای منطقه ای، ملی یا بین المللی طبقه بندی می شوند. کنفرانس های کوچکتر و منطقه ای برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و محققان تازه کار بسیار مناسب هستند و فرصت های زیادی را می توانند برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی فراهم کنند. در مقابل این کنفرانس های کوچک، کنفرانس های تخصصی تر، کنفرانس های برجسته تر و کنفرانس های بین المللی وجود دارند که رقابتی تر هستند. بسیاری از محققین، از این فرصت استفاده می کنند تا در رشته خود و یا یک زمینه موضوع تحقیقاتی، فرهیخته شوند و سعی کنند نام خود را در این کنفرانس های برجسته سازند. کنفرانس های بین المللی نه تنها برای محققان و دانشمندان بلکه برای کارشناسان، سیاست گذاران، ذینفعان و دانشجویان فرصت های بزرگی هستند. کنفرانس های ملی در سطح متوسط در جایی میان این دو نع کنفرانس ها قرار دارند. علاوه بر این، کنفرانس هایی مرتبط با سیاست یا صنعت نیز وجود دارند که ممکن است شامل نمایندگان دولت، سازمان های غیر دولتی یا نمایندگان بخش خصوصی باشند. لازم به ذکر است که برخی از کنفرانس ها مجازی هستند و در دنیای مجازی برگزار می شوند که می تواند فرصتی عالی برای شرکت در یک کنفرانس بدون نیاز به صرف هزینه سفر و اقامت باشد.
از مهم ترین مزیت های شرکت در همایش و کنفرانس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یادگیری

شرکت در همایش و کنفرانس، به ویژه کنفرانس های بین المللی، به شما فرصتی می دهد تا به نظرات مختلف گوش فرا دهید و ایده ها و روند های جدیدی را در زمینه خود بیاموزید. آنها همچنین شما را با تکنیک های جدید، انواع تجهیزات جدید ، داده هایی که هنوز منتشر نشده اند و همچنین محققانی که ممکن است نام آنها را شنیده باشید؛ آشنا می سازند. کنفرانس ها فرصتی برای آماده سازی فرد در یادگیری مهارت های جدید در محیط های مختلف است.

  • بحث

شرکت در همایش و کنفرانس، به شما امکان می دهد اطلاعات و تاکتیک های جدید را از شنیدن سخنرانی های دیگران بدست بیاورید، همچنین می توانید با محققان دیگری از دانشگاه های مختلف و حتی کشورهایی که ممکن است فقط شنیده یا خواندید صحبت کنید.

  • ارائه

ارائه پژوهش شما در یک کنفرانس به روش های مختلفی به شما کمک می کند. این عمل؛ کار شما را در محافل علمی ارائه می دهد و با بازخورد گرفتن از کارشناسان و افراد دارای نفوذ در زمینه کاری شما، به بهبود کار شما کمک می کند.

  • آشنایی با یک مکان جدید

شرکت در همایش و کنفرانس به شما این را امکان می دهد تا مکان جدید یا شهر جدیدی را پیدا کنید که در آن شهر کنفرانس برگزار می شود و در مورد مردم و فرهنگ آن یاد بگیرید. بسیاری از کنفرانس ها از شرکت کنندگان خود با ارائه لیستی از مکان های عالی که می توانند در زمان برگزاری کنفرانس در آن شهر یا کشور بازدید کنند، حمایت می کنند.

  • شبکه سازی

شرکت در همایش و کنفرانس فرصتی عالی برای ارتباط با شرکت کنندگان از دیدگاه ها و نظر های مختلف، یادگیری از آنها، و ایجاد روابط جدید است. کنفرانس ها راه همکاری علمی را از طریق دیدار و ارتباط با محققان کشورهای مختلف هموار می کند. آنها همچنین زمینه همکاری پروژه های تحقیقاتی مشارکتی مانند کتاب های ویرایش شده، مسائل ویژه در مجله های تخصصی یا برنامه های مالی را فراهم می سازند. علاوه بر این، کنفرانس ها به کارشناسان، صاحبان مشاغل و سیاست گذاران اجازه می دهد تا با محققان با رویکردهای نوآورانه ارتباط برقرار کنند و از این روابط در کسب و کار خود بهره مند شوند.

  • اعتبار علمی و دانشگاهی

حضور در کنفرانس های مهم به تقویت رزومه شما در محافل علمی کمک می کند، همچنین علاوه بر مزایای تقویت رزومه، سبب می شود شما به عنوان یک عضو فعال جامعه دانشگاهی شناخته شوید.
در مراحل اولیه تحصیلات تکمیلی و یا مقطع دکتری، همه از خودشان سوال می کنند: آیا باید در یک کنفرانس دانشگاهی شرکت کنم؟ بلافاصله سؤالات دیگر به ذهن می آید آیا من چیزی ارزشمندی برای ارائه دارم؟ آیا می توانم چارچوب نظری ارائه دهم یا باید منتظر بمانم تا اولین نتایجم را از مطالعات بدست بیاورم؟ این شک و تردید کاملا طبیعی است و همه ما از طریق آنها به راه خود ادامه می دهیم. شرکت در یک کنفرانس به شما کمک می کند تا سایر محققان و اساتید را بشناسید و شما نیز در محافل علمی شناخته شوید. تمام این تجربیات شما را برای شرکت در کنفرانس های علمی بزرگ تر آماده می سازد.
چنانچه شما قصد دارید در یک کنفرانس شرکت نمایید، می توانید با ما تماس بگیرید. خدمات ارائه شده توسط ما در زمینه شرکت در همایش و کنفرانس؛ می تواند به شما در ثبت نام در کنفرانس های مختلف و ارسال نهایی مقالات شما به کنفرانس های گوناگون کمک نماید و شانس موفقیت شما را افزایش دهد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :