تلفن تماس: ۰۲۱۶۶٩٥٥٨٤٤    info@academic-publishing.net 

چاپ مقاله ISC

10 / 10
از 1 کاربر

مرکز استنادی علوم اسلامی جهان (ISC) اساسا یک سیستم است که تجزیه و تحلیل استنادی را بر اساس نظریه های علم سنجی ارائه می دهد. اولین جرقه شکل گیری  آن در سال 2000 بر اساس یک پروژه تحقیقاتی به نام "گزارشات استنادی مجله فارسی" انجام شد. مهرداد و مقصودی دو پژوهشگر بودند که بر روی پروژه تحقیقاتی کار میکردند و به عنوان رئیس دانشکده علوم و فناوری اطلاعات منطقه ای مشغول به کار بودند. دکتر مهرداد فرصتی برای ارتقاء سیستم توسعه یافته در سراسر ایران و همچنین در سراسر جهان داشت. و نخستین بار توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران تأسیس شد و تنها پس از تصویب آن توسط سازمان آموزشی اسلامی، علمی و فرهنگی (ISESCO) در سال 2007 و همچنین با نشست چهارم کشورهای اسلامی وزرای آموزش عالی در سال 2008 در باکو شکل جدی به خود گرفت. گرچه مرکز آن در شیراز واقع شده، هدف آن ارتقاء همکاری فنی و علمی میان دانشمندان مسلمان ایران و سایر کشورهای مسلمان در سراسر جهان است. این پایگاه؛ یک نقشه کلی علمی و فنی فراهم میکند تا نشریات علمی در سراسر جهان اسلام در دسترس باشد. ISC بر نشریات علمی کشورهای عضو OIC تأکید می کند، اما وظیفه اش همکاری میان کشورهای اسلامی و همچنین بین دنیای اسلام و دیگر کشورها است. ISC از علم سنجی های نظری سود می برد و اهداف آن با استفاده از یک تجزیه و تحلیل آماری کاملا خودکارشده انجام می شود. نتیجه آن؛ توانایی اندازه گیری تأثیر علمی نشریات خواهد بود. یکی از مزایای مهم ISC نسبت به سایر ابزارهای قدرتمند ارزیابی استنادی مانند ISI یا Scopus، ماموریت فراگیر آن در مورد زبان های ملی است. دیگر ابزارهای استنادی و پایگاه های داده ای بر روی مجلات انگلیسی زبان تمرکز می کنند، اما بدون شک وجود قابل توجهی از تولید علمی در زبان ملی نویسندگان در کشورهای غیر زبان انگلیسی تهیه شده است. بنابراین ISC فرصتی برای چاپ مقاله علمی آنها را از طریق یک کانال بین المللی فراهم می کند. در حال حاضر طیف گسترده ای از رشته ها در پایگاه های ISC پوشش داده شده اند که تعداد قابل توجهی از عناوین به حوزه های مختلف پزشکی و سلامت اختصاص یافته است. بیش از 550 عناوین در حال حاضر در ISC نمایه شده اند که با موضوع در ارتباط هستند و در میان آنها حدود 200 عدد از این عناوین IF (ضریب تاثیر) براساس تحلیل خودکار استنادی روی آنها بدست آورده اند. مجموعی از 134 مجله انگلیسی در حوزه پزشکی در حال حاضر در پایگاه داده ISC نشان داده شده است. از آنجاییکه ISC به عنوان پایگاه داده ای جوان در مقایسه با همقطاران قدرتمند خود (ISI )و Scopus در نظر گرفته می شود، ارقام فوق نه تنها در نشریات پزشکی و بهداشتی، بلکه در زمینه های دیگر نیز در حال افزایش هستند.

چنانچه شما نیز قصد دارید، مقالات خود را در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام منتشر کنید، می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید. مشاوران ما یاری رسان شما در چاپ مقاله ISC خواهند بود.

موسسه تحقیقاتی آینده برتر، مفتخر است با فراهم آوردن تیمی متخصص و حرفه ای، می تواند به صورت تضمینی، راه گشای شما در زمینه ترجمه مقاله و چاپ مقاله به ویژه چاپ مقاله ISC  در ژورنال های معتبر و مورد تأیید وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی باشد. موسسه تحقیقاتی آینده برتر در تلاش است، خدمات مشاوره چاپ مقاله را با صرف مناسب ترین هزینه و در کوتاه ترین زمان برای دانشجویان، اساتید و پژوهشگران فراهم نماید. دقت، سرعت، اخلاق حرفه ای و پاسخ گویی دقیق، سرلوحه کاری ما است.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :