تلفن تماس: ۰۲۱۶۶٩٥٥٨٤٤    info@academic-publishing.net 

چاپ مقاله PubMed

10 / 10
از 1 کاربر

PubMed یک منبع رایگان و آزاد است که امکان دسترسی به میلیون ها مقاله تخصصی مورد نظر در زمینه علوم زیست پزشکی و علوم زیستی را به طور ویژه از پایگاه داده ای MEDLINE، فراهم می کند. این بایگانی توسط کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده در موسسه ملی سلامتی و بهداشت (NIH) نگهداری می شود و به نویسندگان و ناشران اجازه می دهد اطلاعات را از منابع مختلف و با استفاده از یک قالب عمومی در یک سطح برنامه ای واحد ذخیره و از فهرستی به فهرستی دیگر ارجاع دهند.

در سالهای اخیر، انتشار و چاپ مقاله PubMed برای بسیاری از دلایل، از جمله پیشرفت حرفه ای، مقررات اجباری دولت و دانشگاه ها و سازمان ها و ....، ایجاد فرصت های بیشتر برای همکاری های بین المللی و همچنین وجود انگیزه های مالی در قالب کمک های مالی، برای متخصصان حوزه علوم زیست پزشکی و علوم زیستی اهمیت فراوانی یافته است. از این رو، در این روزها تمایل زیادی برای انتشار و چاپ مقاله PubMed به خصوص در کشورهای در حال توسعه وجود دارد.

دولت ها نیز تلاش می کنند در راستای انجام تحقیقات پژوهشی پیشرفته در حوزه علوم زیست پزشکی و علوم زیستی، منابع کافی و آموزش های لازم را که از طریق همکاری و گذراندن دوره های کوتاه مدت به دست می آیند، برای دانشجویان، متخصصان و اساتید حوزه علوم زیست پزشکی و علوم زیستی فراهم سازند. با این وجود، در مواجهه با انجام تحقیقات پژوهشی مانند انتخاب طرح تحقیق مناسب، اطمینان از جمع آوری داده های با کیفیت خوب، ذخیره سازی داده ها و ورود و تجزیه و تحلیل آماری مناسب، موانع بسیاری وجود دارد. با این حال، پس از غلبه بر این موانع در انجام یک تحقیق ، یکی دیگر از چالش های بسیار سخت که پدید می آید، نوشتن یک تحقیق برای چاپ در ژورنال است. این امر ممکن است به عنوان نقطه عطف نهایی در کل انجام تحقیقات در نظر گرفته شود. نوشتن یک مقاله مانند شکل دادن به ایده های اولیه پژوهشگر است. هنر نوشتن علمی را می توان با پیروی از قواعد اساسی خاصی برای نوشتن یک مقاله به دست آورد. باید بدانید که نوشتن به منظور انتشار و چاپ مقاله، نیازمند مجموعه ای از مهارت هایی است که بسیار متفاوت از انجام تحقیقات پژوهشی است و حتی از روش بالینی متفاوت است. نزدیک شدن به چالش نوشتن برای انتشار و چاپ مقاله PubMed، در یک روش علمی می تواند کار را کارآمد تر و حتی قابل دسترس تر بنماید؛ حتی برای تازه کاران. نگارش مقاله به منظور چاپ مقاله؛  یک مرحله نیست بلکه یک فرایند است که شامل برنامه ریزی، نوشتن، ارسال، بازنگری، ارسال مجدد و اثبات است.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :